O PFTP

W 2011 roku na sportowej mapie Polski pojawiło się Stowarzyszenie Beach Tennis PL, które zajmuje się promocją i propagowaniem niszowej dyscypliny sportu, jaką jest tenis plażowy. Jeszcze wtedy niewielka grupa osób podjęła próbę organizacji rozgrywek dających możliwość  zaczerpnięcia rozwiniętego w krajach zachodu sportu. Z czasem tenis plażowy zaczął zdobywać coraz więcej odbiorców wśród amatorów i zawodowców, co pozwoliło na założenie Polskiej Federacji Tenisa Plażowego oraz organizację turniejów międzynarodowych (ITF), eliminacji Mistrzostw Polski, Mistrzostw Polski oraz wyłonienie Reprezentacji Polski.

 

 

Z roku na rok w Polsce pojawia się coraz więcej zainteresowanych tenisem plażowym, dzięki czemu udaje się organizować coraz więcej eventów umożliwiających każdej osobie zarówno obserwowania zmagań zawodników jak i spróbowanie swoich sił w tenisie plażowym.

Rok 2017  był jak do tej pory najbardziej przełomowy dla tenisa plażowego w Polsce, udało się zorganizować :

  • Eliminacje Mistrzostw Polski
  • Mistrzostwa Polski
  • Warsztaty Tenisa Plażowego
  • Międzynarodowe Turnieje ITF z pulą nagród 2.500$
  • Polska w głównej drabince na  Drużynowych Mistrzostwach Świata w Moskwie
  • Reprezentacja Polski na Mistrzostwach Europy
  • Udział zawodników w międzynarodowych turniejach ITF

Dzięki tym działaniom w roku 2018 została powołana kadra Polski która będzie reprezentowała nas na arenie międzynarodowej. Jest również przygotowany obszerny harmonogram rozgrywek odbywających się na terenie całej Polski. Dzięki współpracy klubów oraz dużemu zainteresowaniu grona tenisistów mamy możliwość osiągać coraz lepsze wyniki w rozgrywkach międzynarodowych.

Oczywiście nie można zapomnieć o innych działaczach w strefie tenisa plażowego w Polsce, tych którzy działali jeszcze przed nami i na mniejszą skalę organizowali już wcześniej rozgrywki tenisa plażowego umożliwiające spróbowanie swoich sił właściwie każdemu – Beach Tennis Poland. Obecnie nasze siły są połączone i wspólnie dążymy do rozwoju i jak największego rozprzestrzenienia się tenisa plażowego na terenie naszego kraju.

Jeżeli mieszkasz na terenie województwa Śląskiego albo na innym obszarze Polski i jesteś zainteresowany tym nowym sportem, pomocą w jego rozwijaniu albo chciałbyś współpracować – nie czekaj dłużej, skontaktuj się z nami, może szukamy właśnie Ciebie.

Jest to piękny sport, dający możliwość aktywnego spędzania czasu wśród ludzi z pasją!

Close Menu